Piszą o nas

Kolejny biurowiec w Warszawie spod kreski APA Wojciechowski

16.08.2016, 11:25

Biurowiec Equator IV powstaje przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie. Będzie miał 14 pięter i łączną powierzchnię blisko 35 tys. mkw. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia APA Wojciechowski.

Equator IV to budynek klasy A. Będzie miał 14 pięter. Całkowita powierzchnia najmu brutto wynosi 21 000 mkw., W biurowcu znajdzie się siedem wind, 226 miejsc parkingowych dla samochodów na czterech poziomach podziemnych, 78 stojaków rowerowych oraz prysznice i szatnie dla rowerzystów. Dodatkowo przed budynkiem będzie dostępnych 27 miejsc dla samochodów.

Jest to czwarty biurowiec znajdujący się w ciągu kompleksu przy Al. Jerozolimskich i ósma inwestycja Grupy Karimpol w Warszawie. W rękach spółki ciągle pozostaje budynek Equator II, pozostałe dwa projekty zostały sprzedane.

- Equator IV jest kontynuacją projektu, który rozpoczęliśmy już dziesięć lat temu  i będzie w pewnym sensie zamykał klamrą nasz proces inwestycyjny przy Alejach Jerozolimskich. Posiadamy ważne pozwolenie na budowę. Podpisaliśmy umowę  z firmami doradczymi, finalizujemy proces wyboru Generalnego Wykonawcy inwestycji. Planujemy rozpocząć budowę jeszcze w tym roku – informuje Harald Jeschek,partner zarządzający Grupy Karimpol.

- Planowany obiekt stanowić będzie kontynuację budynków biurowych o podobnej architekturze i zbliżonych gabarytach. Jest czwartym z kolei budynkiem biurowym zamykającym cały układ w spójną całość – mówi Michał Sadowski z biura APA Wojciechowski. Usytuowanie biurowca zapewnia pomieszczeniom ekspozycję słoneczną o każdej porze roku. Dbaliśmy więc o to, by od świtu do zmierzchu wnętrza wypełniało naturalne światło. Dużą uwagę poświęciliśmy zaprojektowaniu jak najbardziej elastycznej i wydajnej w kontekście najmu możliwości aranżacji powierzchni – dodaje.

Equator IV jest certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Very Good. Będzie budynkiem przyjaznym najemcom i środowisku naturalnemu dzięki zastosowaniu ekologicznych materiałów wykończeniowych oraz rozwiązaniom energooszczędnym.

Na działce wykonano już prace ziemne oraz ściany szczelinowe, które zabezpieczają teren. Ich realizatorem była firma budowlana PORR.

Więcej: http://www.propertydesign.pl/architektura/104/kolejny_biurowiec_w_warszawie_spod_kreski_apa_wojciechowski,8440.html

Projekty

więcej »