Projekty / Biurowe

Business Garden Wrocław
Zobacz dokładną lokalizację obiektu
Pobierz kartę projektu w wersji PDF

Opis projektu

Miasto: Wrocław

Ulica: Legnicka

Autorzy: Szymon Wojciechowski, Michał Sadowski, Dżafar Bajraszewski, Aleksandra Pawłowska, Jarek Kubik, Grzegorz Gurgacz, Ania Domagała-Sawka, Agnieszka Kalinowska-Sołtys, Daria Zając, Marta Knap, Carlos Ruiz, Aneta Decyk, Antonella Sassano, Iwona Matuszczyk, Salma Amarin-Strzałkowska, Ania Kurowska, Ania Jagiełło-Hinde,Karol Pawłwoski, Katarzyna Gniewiewska-Sierakwoska, Sergiusz Frąckiewicz, Michała Grabski , Piotr Zielawski, Aleksandra Śliwa, Monika Szejbut.

Inwestor: Landprop Services I Sp. z o.o.

Idea:

Głównym założeniem projektowym było ukształtowanie przyjaznego, wygodnego i efektywnego środowiska pracy w miejscu po Wzgórzu Mikołajskim. Powstała idea utworzenia rozległego ogrodu w centralnej części terenu a wokół niego zlokalizowania budynków o funkcji biurowo-usługowej. Komunikację kołową zaprojektowano po obwodzie całego założenia tak aby w jak najmniejszym stopniu była uciążliwa dla pieszych i rowerzystów przebywających na terenie „Business Garden”. Miejscem centralnym ogrodu staje się pawilon restauracyjny wraz z przyległymi terenami rekreacyjno-sportowymi. Obiektem podkreślającym obecność „Business Garden” w otoczeniu jest wysoki budynek hotelu zlokalizowany przy ulicy Legnickiej. Wszystkie obiekty zostały zaprojektowane i wyeksponowane mając na uwadze istotne otwarcia widokowe w otoczeniu (m. in. od ul. Legnickiej, z dworca Mikołajów, od ul. Jaworskiej). Starannie urządzono główne strefy wejściowe do budynków i zadbano o istotne powiązania pieszo-rowerowe mające na celu integrację założenia z pobliską tkanką miejską.

Systemy oszczędzania wody i energii, kontroli środowiska wewnętrznego oraz starannie dobrane materiały budowlane spełniają założenia zrównoważonego rozwoju i zgodności z certyfikacją ekologiczną LEED.

Powierzchnia biurowo-usługowa: 100 000 m2

Certyfikacja na poziomie : LEED Gold

Foto: Piotr Krajewski

Projekty

więcej »