Projekty / Biurowe

Inkubator Przedsiębiorczości
Zobacz dokładną lokalizację obiektu
Pobierz kartę projektu w wersji PDF

Opis projektu

Miasto: Gdańsk

Ulica: Lęborska Działka 52/3, 55 z obrębu 19

Autorzy: APA Wojciechowski: Szymon Wojciechowski, Magda Rachuta, Monika Próchnicka, Joanna Nowosadzka, Michał Uchwat, Filip Stafiej przy współpracy: EMKAA Architekci: MARD Rafał Dziubiński, Biuro Inżynierskie PRIM Sp. z o.o., FORMAT instalacje, Edward Domański - Instalacje elektryczne

Inwestor: Gmina Miasta Gdańska, ul. Nowe Ogrody 8/12, 80-309 Gdańsk

Powierzchnia całkowita: 11298 m2

Powierzchnia użytkowa: 10414 m2

Powierzchnia zabudowy: 1568 m2

Kubatura: 38824 m3

Ilość miejsc parkingowych: 145

Ilość kondygnacji nadziemnych: 5

Ilość kondygnacji podziemnych parkingów: 1

Wysokość budynków mierzona od terenu przy budynku: 11,92 m oraz 19,08 m

Powierzchnie utwardzone (około):

  • drogi i parkingi - 1624 m2
  • chodniki - 818 m2

Powierzchnia biologicznie czynna: 1390 m2

Opis inwestycji:

Projektowana inwestycja polega na realizacji budynku biurowego z częścią szkoleniowo konferencyjną. Budynek został zaprojektowany jako 5 i 3-kondygnacyjny z jednokondygnacyjnym wspólnym garażem podziemnym. Budynek dostępny jest od strony ulicy Lęborskiej.

Budynek w części wyższej zaprojektowano jako kombinację ścian pełnych, wykończonych cegłą oraz fasad szklonych, natomiast fasada części niższej budynku zaprojektowana w całości jako szklona.

Podcięte partery w wyższej części budynku ozdobione są szklanym kolorowym dachem. Linia kolorowego szkła kontynuuje się także dalej w części hallu wejściowego i wyższej części elewacji budynku 3-kondygnacyjnego.

Budynki zaprojektowane jako biura na wynajem. Duża elastyczność przestrzenna i wyposażenie techniczne zapewnia możliwość stworzenia w nich nowoczesnego biura klasy A - w dowolnym układzie, zarówno otwartego jak i z podziałem na pokoje.

Projekty

więcej »