Projekty / Koncepcje i konkursy

Budynek hotelowy w porcie lotniczym w Warszawie
Zobacz dokładną lokalizację obiektu
Pobierz kartę projektu w wersji PDF

Opis projektu

Miasto: Warszawa, Port Lotniczy Im.Fryderyka Chopina

Ulica: Żwirki i Wigury 1

Autorzy: Piotr Zielawski,Joanna Nowosadzka,Michał Uchwat,Monika Wiercioch

Powierzchnia użytkowa: 12 232 m2

Data projektu: marzec 2009

Zagospodarowanie terenu: Plan budynku został zorientowany równolegle do linii fasady Terminalu 2 Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina na Okęciu. Jego układ zdeterminowany jest istniejącym  układem konstrukcyjnym dwupoziomowego parkingu. Projektowany budynek hotelu zlokalizowany został na naziemnym poziomie parkingu. Górna rzędna konstrukcyjna płyty garażu +5,25, jest jednocześnie rzędną konstrukcyjną parteru projektowanego budynku hotelowego.

Odrębną formę przestrzenną stanowi plac zlokalizowany centralnie na osi podłużnej budynku. Pełni on funkcję reprezentacyjną i stanowi pod względem formalnym przedłużenie i dopełnienie kompozycji budynku hotelu. Ze względu na fakt bezpośredniego sąsiedztwa ze strefami gastronomiczno-wypoczynkowymi (restauracja i bar) przewiduje się możliwość wykorzystania tej przestrzeni jako sezonowe powiększenie tych stref.

Funkcja budynku: Budynek jest sześciokondygnacyjny. Dwie pierwsze kondygnacje, wyraźnie odcięte w bryle, pełnią funkcję reprezentacyjną, a także administracyjno-usługową.

W centralnej części budynku znajduje się strefa wejściowa, połączona z dwukondygnacyjnym Lobby. Na pierwszych dwóch kondygnacjach umiejscowione są obiekty gastronomiczne - restauracja i lobby bar.
Na poziomie 0 znajduje się klub fitness wraz z zapleczami szatniami i basenem, a także lokale o charakterze komercyjnym. Moduł kondygnacji +1 nad kompleksem fitness zajmuje centrum biznesowe.
Na kondygnacjach 0,+1,+2,+3,+4, w części centralnej budynku skoncentrowany jest kompleks konferencyjny. Duża sala konferencyjna zajmuje przestrzeń dwóch pierwszych kondygnacji. Jej układ schodkowy umożliwia organizowanie prezentacji, wykładów i prelekcji. Dodatkową cechą tej sali jest jej mobilny podział, umożliwiający wydzielenie 3 odrębnych jednostek konferencyjnych. Ponadto rozwiązanie sali w systemie audytoryjnym sprzyja lokalizacji magazynów i strefy technicznej pod rzędami siedzeń.

Pokoje i apartamenty hotelowe mieszczą się w dwóch równoległych skrzydłach budynku na kondygnacjach od +2 do +4. Są zróżnicowane pod względem wielkości i standardu. Ostatnia, piąta kondygnacja mieści pokoje i apartamenty, połączone przestrzenią klubu i baru.

Projekty

więcej »